logotype
img1
img2
img2

REJESTRACJA

*
*
*
*
*
Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Lokalizacja

Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w malowniczym zakątku pojezierza augustowsko-suwalskiego w Ośrodku Wypoczynkowym „Kukle”

Ośrodek Wypoczynkowy KUKLE - położony jest w północno-wschodniej części województwa podlaskiego, 40 km od Augustowa i 15 km od przejścia granicznego z Litwą (Ogrodniki), na skraju puszczy Augustowskiej, nad jeziorem Pomorze w sąsiedztwie 4 rezerwatów przyrody i Wigierskiego Parku Narodowego.

W okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych takich jak: Kanał Augustowski, kajakowy szlak Czarnej Hańczy, klasztor Kamedułów nad Wigrami oraz bazylika i synagoga w Sejnach, Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej.

Ze względu na bliskość granicy z Litwą Kukle stanowią wspaniałą bazę wypadową dla wycieczek udających się do Wilna, Trok czy Druskiennik.

Atrakcją pobytów wczasowych są wycieczki autokarowe do oddalonego o zaledwie 180 km Wilna.


Opis dojazdu

  • Jadąc drogą Augustów - Ogrodniki (Sejny) należy dojechać do miejscowości Giby, położonej w odległości 37 km od Augustowa. W Gibach po prawej stronie mijamy przystanek autobusowy, kościół i zaraz potem krzyż na wzgórzu. Jedziemy dalej około 200 m i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo (pierwsza asfaltowa droga) zgodnie z drogowskazem Berżniki.


  • Jadąc drogą Ogrodniki (Sejny) - Augustów dojeżdżamy do miejscowości Giby i na pierwszym skrzyżowaniu (na górce) skręcamy w lewo – jest to droga na Berżniki. Tą drogą dojeżdżamy do miejscowości Kukle. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą asfaltową i skręcamy w prawo zgodnie drogowskazem "Jez. Pomorze 2". Na rozwidleniu, gdzie kończy się asfalt skręcamy w lewo. Po lewej stronie mijamy Gościniec Wiejski i po około 30 m dojeżdżamy do ośrodka KUKLE, który jest położony po prawej stronie drogi. Odległość od zjazdu w Gibach do ośrodka wynosi ok.6 km.